دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ | Monday 30 November 2020

این کشاورز اناری به خبرنگار فارس گفت: با این اقدام حدود 20 میلیون تومان سود می‌کنم که بسیار باصرفه‌تر از پسته است و از کشاورزان درخواست دارم با وجود کمبود شدید…

به گزارش انارما،با توجه به تداوم خشکسالی‌ها در شهرستان انار، کشاورزان این شهرستان به تغییر الگوی کشت روی آوردند.

خبرگزاری فارس: کشاورزان اناری به تغییر الگوی کشت روی آوردند

یکی از کشاورزان شهرستان انار به علت شوری و کمبود آب به کشت خیار سبز گلخانه‌ای در باغ‌های پسته‌اش روی آورده است و از هر یک‌هزار مترمربع بیش از 20 تن خیار سبز برداشت می‌کند.

این کشاورز اناری به خبرنگار فارس گفت: با این اقدام حدود 20 میلیون تومان سود می‌کنم که بسیار باصرفه‌تر از پسته است و از کشاورزان درخواست دارم با وجود کمبود شدید و شوری آب منطقه به کشت محصولات گلخانه‌ای روی آورند.

رضا مهدوی سرمایه اولیه خود را در یک‌هزار مترمربع بیش از 11 میلیون تومان عنوان کرد و افزود: سالانه می‌توان سه بار کشت و 60 میلیون تومان برداشت کرد.

وی گفت: با استفاده از مهندسان جهاد کشاورزی هیچ‌گونه آفاتی نداریم و چون در حال حاضر به علت شوری و افت شدید آب در منطقه پسته مقرون به صرفه نیست؛ بهتر است که به کشت گلخانه‌ای روی آوریم.

منبع:فارس

آخرین اخبار

تبلیغات

آرشیو ماهیانه

تصویر برگزیده

تملک و مرمت درمانگاه سعدی توسط شهرداری انار / وقتی شهرداری جور میراث فرهنگی انار را میکشد

رییس شورای اسلامی شهر عنوان کرد: در سال‌های اخیر موضوع تخریب آثار تاریخی شهر به موضوع مهمی تبدیل شده و دوستداران میراث فرهنگی خواستار تملک و بازسازی این آثارشده اند که تاکنون اقدام قابل قبولی در این ر ...

یادداشت های خصوصی