شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ | Saturday 25 May 2024

همکاری بین ایران و ترکیه به دلیل سنخیت‌ها و هماهنگی‌های فرهنگی و البته رابطه پایدار و خوبی که بین دو کشور وجود دارد، بسیار آسان‌تر است

به گزارش انارما،مهدی ایرانی  در نشست هیئت بازرگانی ترکیه با اتاق بازرگانی کرمان اظهار کرد: همکاری بین ایران و ترکیه به دلیل سنخیت‌ها و هماهنگی‌های فرهنگی و البته رابطه پایدار و خوبی که بین دو کشور وجود دارد، بسیار آسان‌تر است.

 انرژی خورشیدی

وی با اشاره به برخی از مزیت‌های استان کرمان افزود: زیرساختارهای بسیار مطلوبی از جمله جاده، برق، بهداشت، آموزش و … در استان کرمان داریم و همچنین جمعیت مصرف کننده رو به رشد و بزرگ‌ترین جمعیت فارغ‌التحصیلان دانشگاهی از دیگر مزیت‌ها به شمار می‌رود.

ایرانی تصریح کرد: استان کرمان تبدیل به استان دانشگاهی شده که بیش از ۱۵۰ هزار دانشجو در استان وجود دارد.

بزرگ‌ترین تولیدکننده سنگ‌های ساختمانی و تزئینی در کشور هستیم

وی با اشاره به اینکه کرمان بهشت معادن ایران است، اظهار کرد: بزرگترین مجموعه مس و آهن را در استان کرمان داریم و بزرگ‌ترین تولیدکننده سنگ‌های ساختمانی و تزئینی هستیم.

عضو هیئت رییسه اتاق بازرگانی استان کرمان گفت: ایران و به ویژه استان کرمان بزرگ‌ترین تولیدکننده پسته و همچنین جزء دو یا سه تولیدکننده بزرگ خرما در دنیا است.

وی افزود: تولید محصولات گلخانه‌ای در حدود ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از مزارع استان و محصولات خارج از فصل در بخش‌هایی از استان که ارتفاع نزدیک به ۵۰۰ متر از دریا و تقریبا حالت نیمه گرمسیری در تمام سال دارند، از دیگر مزیت‌های استان است.

کرمان؛ بهترین تولیدکننده اسانس گیاهان معطر و دارویی

ایرانی تصریح کرد: استان کرمان بهترین تولیدکننده اسانس گیاهان معطر و دارویی است.

وی در ادامه اظهار کرد: با توانایی های کشاورزی و صنعتی کشور ترکیه آشنا هستیم و بنابراین تجارت و صادرات و واردات بین دو کشور دوست و همسایه ایران و ترکیه بسیار تا بسیار جا برای توسعه و گسترش دارد.

ایرانی اظهار کرد: در زمینه‌های منسوجات و بافتنی‌ها، ماشین‌آلات و ادوات کشاورزی، فرآوری چرم، محصولات بهداشتی و آرایشی، صنایع پایین دستی مس و آهن امکان همکاری و سرمایه‌گذاری بین استان کرمان و ترکیه وجود دارد.

عضو هیئت رییسه اتاق بازرگانی استان کرمان با اشاره به صادرات برق از ایران به ترکیه دارد، تاکید کرد: کرمان بهشت کسانی است که بخواهند از انرژی خورشیدی برای تولید برق استفاده کنند.

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی