سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ | Tuesday 28 May 2024

اکبر هاشمی رفسنجانی روز گذشته در حالی از آزادی مطبوعات دفاع کرد و همزمان افراطی گری را به چالش کشاند که..

اکبر هاشمی رفسنجانی روز گذشته در حالی از آزادی مطبوعات دفاع کرد و همزمان افراطی گری را به چالش کشاند که در هفته های اخیر دست کم دو موضوع در حوزه رسانه ها دامنگیر دولت مورد حمایت او بوده است.

به گزارش گروه سیاسی انارما، هاشمی اطلاع‌رساني و رشد آگاهي مردم را رسالت پيامبران و همه انسانهاي عاقل دانست و اظهار کرد: در دنيای معاصر هيچ سدّی نمی‌تواند جلوي آگاهي مردم را بگيرد و تلاش براي بی‌خبر نگه داشتن مردم بيهوده است.

این در حالی است که در هفته گذشته یک نشریه منتقد دولت توسط هیات نظارت بر مطبوعات توقیف و دو نشریه دیگر نیز تذکر دریافت کردند. همچنین صراط نیوز هم از زمان روی کار آمدن دولت یازدهم دو تذکر کتبی و یک تذکر شفاهی دریافت کرده است.

با این وجود این اقدامات در دولت مورد حمایت رفسنجانی، او در اظهارات خود از آزادي رسانه‌ها در حد قانون اساسي دفاع کرده و گفته است: كساني كه از بيان حقايق مي‌ترسند، از سانسور در رسانه‌ها استفاده می‌كنند.

هاشمی البته توضیحی نداده است که آزادی رسانه ها شامل همه تفکرات موافق و مخالف می شود یا صرفا به تعداد خاصی از رسانه ها تعلق دارد؟! نحوه برخورد دولت با رسانه‌های حامی خود و رسانه‌های منتقد انتقاداتی را به همراه داشته است.

گفتنی است وزیر ارشاد اخیرا به دلیل “تساهل در توهین به مقدسات و ترویج اباحه‌گری” در برخی روزنامه های حامی دولت نتوانست نمایندگان مردم را قانع کند و تبدیل به سومین وزیری شد که از مجلس کارت زرد دریافت کرد.

منبع:صراط

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی