چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 29 May 2024

بعد از خواندن این مطلب،دیگر قضاوت با خود شماست که کمربند ایمنی را ببندید یا اینکه…….

به گزارش انارما، ستوان یکم داوود عبدلی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی شهرستان انار  در مصاحبه با انارما مطالب تامل برانگیزی را در خصوص لزوم بستن کمربند ایمنی هنگام رانندگی با خودروعنوان کرد.

IMG_0989

وی ابتدا گقت:وقتی اتومبیل با سرعت80کیلومتر  در ساعت به مانعی برخورد کند در2صدم ثانیه :سپر در هم میشکند و اتومبیل فشاری معادل 30برابر وزن خود را تحمل میکند.

در4صدم ثانیه:راننده و سرنشینان با فشاری برابر 2تن به جلو پرتاب میشوند /در5صدم ثانیه  بدن راننده با همان فشار دوتنی با فرمان خودرو برخورد میکند/در7صدم ثانیه سرنشینان جلوئی به داشبورد برخود میکنند/در9صدم ثانیه سرنشینان به شیشه برخورد میکنند /در یک دهم ثانیه سرنشینان عقب به سرنشینان جلو میپیوندند (در حالی که 90%ثانیه اول هنوز باقی است)

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان در ادامه و در خصوص این سوال که چرا در شهرستان انار بر بستن کمربند ایمنی تاکید میشود و پلیس بر این موضوع اهمیت ویژه دارد، گفت:شهرستان انار در ورودی استان کرمان قرار دارد و نمونه فرهنگی ترافیکی استان کرمان از دیدگاه مسافرین به استان به شمار می آید ،هر نوع رفتار مطلوب رانندگی اثر خوبی در ذهن مسافران ورودی یا خروجی استان نسبت به قانونمندی مردم میگذارد.

وی افزود:همیشه در تصادفات این ما نیستیم که بوجود آورنده برخورد هستیم ،پس در مقابل تهدیدات دیگران ایمنی خود را رعایت نماییم.

ستوان یکم عبدلی خاطر نشان کرد:تحقیقات نشان داده رانندگانی که کمربند ایمنی خود را قبل از حرکت خودرو می بندند به سایر قوانین پایبندی بیشتری دارند.

وی در پایان گفت:پس در این شرایط پلیس وظیفه خود میداند جهت حفاظت از جان مردم در حوادث احتمالی و رعایت قوانین و مقررات عمومی جامعه و نمایش جامعه ای با فرهنگ رانندگی مطلوب  بر استفاده از کمر بند ایمنی اهتمام ورزد.

IMG_1005

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی