چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ | Wednesday 29 May 2024

رییس‌جمهور به توفیقی سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دستور داده هر چه سریع تر رییس دانشگاه علامه طباطبایی برکنار شود. رئیس جمهور حسن روحانی به جعفر توفیقی سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دستور داده تا پایان هفته، صدرالدین شریعتی رئیس دانشگاه علامه را از سمت خود برکنار کند!

چند روز گدشته آیت الله مکارم شیرازی از اقدامات رئیس دانشگاه علامه طباطبائی به خاطر تشکیل کلاس‌های تک جنسیتی در این دانشگاه قدر دانی کرد.

به گزارش انارما، در حالیکه چند روز گدشته آیت الله مکارم شیرازی از اقدامات رئیس دانشگاه علامه طباطبائی به خاطر تشکیل کلاس‌های تک جنسیتی در این دانشگاه قدر دانی کرد. گویا حسن روحانی به جعفر توفیقی سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دستور داده تا پایان هفته، صدرالدین شریعتی رئیس دانشگاه علامه را از سمت خود برکنار کند.

رییس‌جمهور به  توفیقی سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دستور داده هر چه سریع تر رییس دانشگاه علامه طباطبایی برکنار شود. رئیس جمهور حسن روحانی به جعفر توفیقی سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دستور داده تا پایان هفته، صدرالدین شریعتی رئیس دانشگاه علامه را از سمت خود برکنار کند!

حجت الاسلام شریعتی به عنوان اولین رئیس دانشگاه ایران اسلامی توانست بحث تفکیک جنسیتی در دانشگاه را آغاز و آن را ادامه دهد. چند روز گدشته آیت الله مکارم شیرازی از اقدامات رئیس دانشگاه علامه طباطبائی به خاطر تشکیل کلاس‌های تک جنسیتی در این دانشگاه قدر دانی کرد.

دکتر کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دولت قبل نیز در پایان مسئولیت وزارتی خود در نامه ای از فعالیت ها و تلاش های دکتر سید صدرالدین شریعتی رئیس دانشگاه علامه طباطبایی تقدیر و تشکر کرده بود.

اخیرا برخی فعالان فتنه نیز با راه اندازی یک کمپین در شبکه اجتماعی فیسبوک اقدام به عقده گشایی کرده و خواستار برکناری شریعتی شده اند.

 

مهدیه گلرو، زندانی سیاسی، یکی از فعالان فتنه، نائب دبیر سابق انجمن دانشگاه علامه طباطبایی، عضو ستاد انتخاباتی کروبی که در اعترافات خود با همکاری با سازمان منافقین اعتراف کرده بود، در مطلبی توهین آمیز در صفحه فیسبوک خود درباره شریعتی نوشته است: “با آمدنش همه چیز تغییر کرد و حالا سرپرست وزارت علوم در اولین اقدامش او را ازجایی که به ناحق سالها تکیه زد کنار میگذارد.گاهی فکر میکنم افرادی که در این سالها با آنها سروکله زده ایم از دارالمجانین فرار کرده بودند! “
همچنین دکتر مصطفی شریف، یکی از اساتید این دانشگاه در گفتگو با سایت فرارو اظهار داشت: “مدیریت دانشگاه به عنوان نهادی که افراد در بالاترین سطوح تحصیلات در آن فعالیت دارند باید با مدیریت یک پادگان، کارخانه و مزرعه متفاوت باشد. برخورد منطقی، علمی و غیر خودسرانه لازمه مدیریت بر یک چنین نهادی است. با درکنار نهادن این ویژگی ها و نگاه به هشت سال گذشته می توان اتفاقات وحشتناکی را در دانشگاه ذکر کرد.”
جو سازی رسانه های همسو
سایت اصلاح طلب فرارو حتی به این مقدار نیز بسنده نکرده و در گزارشی با عنوان “کودتای شریعتی” نوشت: “رییس دانشگاه علامه طباطبایی در امتداد اقدامات هشت ساله اخیر خود در این دانشگاه اقدام به اخراج و بازنشسته کردن بسیاری از اساتید باتجربه دانشگاه کرده است.”
سایت تابناک در مطلبی با عنوان “زور کسی به این رییس دانشگاه می‌رسد؟” نوشت: هشت سال حضور صدرالدین شریعتی رئیس دانشگاه علامه طباطبایی، از این مجموعه که اولین یا دومین مجموعه آموزش عالی برتر کشور در حوزه علوم انسانی بود، یکی از آسیب دیده‌ترین مجموعه‌های دانشگاهی را رقم زد؛ مجموعه‌ای که تن نیمه جانش با تیرخلاصی که در واپسین روزهای حضور رئیسش پذیرا شد، تحویل مدیران دانشگاهی دولت یازدهم داده خواهد شد.
چندی پیش در برخی رسانه ها اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه رئیس دانشگاه علامه 100 نفر از کارکنان، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و مربیان را خلاف رویه های معمول به عنوان عضو هیأت علمی جذب کرده است.
حجت الاسلام صدرالدین شریعتی در گفتگو با خبرگزاری مهر در پاسخ به این شایعات اظهار داشت: همه این‌ها دروغ است. جذب یک روند دوساله دارد تمام این‌ها جو سازی است که علیه دانشگاه علامه می شود این هم یکی از آنها است، جذب اعضا همه بر اساس قانون بوده است.
وی افزود: “وقتی خبری را می خواهند اعلام کنند باید بررسی کنند همین طور منتشر می کنند و آبروی شخص را می برند و حیثیت وی را زیرسئوال می برند بعد هم می گویند ببخشید البته بعضی وقت ها ببخشید هم نمی گویند.”
شریعتی تقاص چه چیزی را پس می دهد؟!
می توان گفت که انتقادهای ناروا و کذبی که اخیرا در سطح وسیعی برای تخریب دکتر صدرالدین شریعتی مطرح می شوند، حاصل ممانعت شریعتی از فعالیت اساتید سکولار و برخی دانشجویان فتنه گر و دست اندرکار در طول فتنه در ایام فتنه 88 در این دانشگاه است.
واکنش انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علامه
توهین ها و حملات آنچنان ادامه پیدا کرد که انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی در نامه‌ای خطاب به رئیس قوه قضائیه خواستار برخورد با توهین برخی رسانه ها به حجت الاسلام والمسلمین دکتر شریعتی رئیس این دانشگاه شد.
این تشکل دانشجویی خطاب به رئیس قوه قضائیه بیان کرد: به خوبی در یاد دارید که چه کسانی با دستور اربابان صهیونیستشان فتنه‌انگیزی کرده و به فرموده‌ مقام مقام معظم رهبری «کشور را تا لبه‌ پرتگاه بردند». اکنون همان جماعت خبیث در چرخ افتاده و در حال تکرار داستان غمبار مطبوعات و رسانه‌های فاسدی هستند که روزی نایب امام عصر(عج)، آنها را «توپخانه‌ رسانه‌ای دشمنان اسلام» و مصداق اتم و اکمل «شارلاتانیزم مطبوعاتی» خواندند.
بنابراین گزارش، انجمن اسلامی دانشگاه علامه طباطبایی با بیان اینکه سال‌هاست که رئیس مظلوم این دانشگاه یکی از سهمیه‌داران فحش‌های روزانه‌ بی‌بی‌سی، صدای آمریکا و البته همپیمانان داخلی آنهاست، اعلام کرد: این جماعت در پناه امنیت نامشروعی که ما در اختیار ایشان نهاده‌ایم، نقش ستون پنجم دشمن را بازی کرده و بیش از دو دهه است که هر روز حادثه‌ای تلخ را در این برزخ امن برای نظام رقم می‌زنند.
این تشکل دانشجویی حملات ناجوانمردانه به شریعتی را به این دلیل دانست که وی اسلامی‌سازی علوم انسانی را به عنوان امر ولایت فقیه، در دستور کار خود قرار داده است.
انتهای پیام/
منبع:دانا

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی