سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ | Tuesday 28 May 2024

در واقع زمانی که یک سرمایه‌گذار که 30 درصد قیمت زمین را پرداخته و چهار قسط از مجموع 36 قسط را بپردازد، 32 قسط مابقی به وی برگردانده می‌شود

به گزارش انارما،حمید قاسمی‌نژاد ظهر امروز در آیین افتتاح فاز نخست واگذاری تلفن و همچنین کلنگ‌زنی پروژه گازرسانی به شهرک صنعتی شهرستان انار اظهار داشت: در فاز نخست 300 خط تلفن به متقاضیان واگذار می‌شود.

خبرگزاری فارس: سرمایه‌گذاری 180 میلیارد ریالی در بخش صنعت کرمان

وی گفت: خط انتقال گاز به شهرک صنعتی انار هم تا پنج ماه دیگر به بهره‌برداری می‌رسد که افزون بر 10 میلیارد ریال برای این طرح هزینه می‌شود.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان کرمان افزود: بر اساس آخرین مصوبات کسانی که در شهرک صنعتی شهرستان انار سرمایه‌گذاری کنند و طی 12 ماه پروانه بهره‌برداری را بگیرند، تمام اقساط را به آنها برمی گردانیم.

قاسمی نژاد تصریح کرد: در واقع زمانی که یک سرمایه‌گذار که 30 درصد قیمت زمین را پرداخته و چهار قسط از مجموع 36 قسط را بپردازد، 32 قسط مابقی به وی برگردانده می‌شود.

وی ادامه داد: بحران بیکاری خطرآفرین است و هیچ نعمتی پایدارتر از صنایع کوچک نیست، بنابراین ما باید بستر را برای سرمایه‌گذاری فراهم کنیم.

این مسئول با اشاره به اینکه شهرستان انار بهترین موقعیت برای سرمایه‌گذاری را دارد، گفت: با راه‌اندازی صنایع مشکل بیکاری هم رفع می‌شود.

قاسم‌نژاد تصریح کرد: با وجود محصول پسته در کشورهای آمریکا و چین دیگر پسته مثل گذشته جایگاهی ندارد و باید پول‌هایی که از درآمد پسته داریم در این شهرک سرمایه‌گذاری کنیم که اشتغال پایدار ایجاد شود.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان کرمان ادامه داد: قیمت زمین در شهرک صنعتی انار از دیگر شهرهای همجوار در استان یزد از جمله یزد، میبد، مهریز و اردکان کمتر و هر متر زمین در شهرک انار 22 هزار تومان به فروش می‌رسد.

وی خاطر نشان کرد: باید مسئولان شهرستان انار برای جذب سرمایه‌گذار همت کنند و طی سال جاری 18 میلیارد تومان در بخش صنعت استان کرمان سرمایه‌گذاری انجام شده است.

در ادامه این آیین امام جمعه انار گفت: مشکلات بیکاری و خشکسالی در شهرستان انار وجود دارد و هیچ عبادتی بالاتر از ایجاد شغل نیست که بسیاری از مشکلات و معضلات را رفع می‌کند.

حجت‌الاسلام حسن ابراهیمی بیان داشت: صنایعی که درآمد و توجیه اقتصادی دارد برای شهرستان انار در نظر گرفته شود و صنایع بیشتری با همکاری و همدلی مسئولان و مردم در این شهرستان راه‌اندازی شود.

فرماندار انار هم در این آیین عنوان کرد: در حال حاضر هفت صنایع در شهرک صنعتی انار راه‌اندازی شده است.

غلامعلی موحدی‌نیا متذکر شد: با برگزاری همایش سرمایه‌گذاری در شهرستان انار سرمایه‌گذاران بیشتری به سوی صنعت روی آوردند و یکی از مشکلات شهرک انار زیرساخت این شهرک است که هرچه زودتر این مشکلات باید رفع شود.

منبع:فارس

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی