جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ | Friday 21 June 2024

قاآنی در خصوص کیفیت آب آشامیدنی شهر انار گفت : هرماه نمونه آب شهر انار جهت بررسی کیفیت و میزان کدورت آن به آزمایشگاه در رفسنجان ارسال میشود که تاکنون کیفیت نسبتا مطلوب آب شرب انار تایید شده است.

به گزارش انارما ، جلسه شورای شهر این هفته با حضور قاآنی رئیس اداره آب و فاضلاب شهری جهت پیگیری آخرین وضعیت تامین آب برای پروژه مسکن ملی در شهر انار برگزار شد.

در این جلسه رئیس اداره آب اظهار داشت: قریب ۱۷ میلیارد تومان هزینه برای لوله کشی آب جهت تامین آب مسکن ملی برآورد شده که این مبلغ توسط فرمانداری، اداره آب و بنیاد مسکن تامین خواهد شد که در صورت تخصیص این مبلغ از سوی سازمان برنامه و بودجه پیمانکار این پروژه تا پایان سال مشخص و عملیات اجرایی برای تامین آب ۱۸۲ قطعه زمین مسکن ملی آغاز خواهد شد.

قاآنی در خصوص کیفیت آب آشامیدنی شهر انار گفت : هرماه نمونه آب شهر انار جهت بررسی کیفیت و میزان کدورت آن به آزمایشگاه در رفسنجان ارسال میشود که تاکنون کیفیت نسبتا مطلوب آب شرب انار تایید شده است.

وی افزود: وضعیت آب شهر انار و روستاهای دهستان بیاض مطلوب است و فقط مشکل شوری آب شرب در منطقه گلشن و امینشهر حاد است که برای این موضوع نیز چاه جدید در حال حفاری است و امیدواریم با بهره برداری از این چاه، مشکل آب شرب این مناطق نیز حل شود.
رئیس اداره آب و فاضلاب در پاسخ به سوالی در خصوص انتقال آب خلیج فارس به انار گفت: طبق آخرین صحبتی که شده انتقال آب به شهر انار بعد از رفسنجان و کرمان و قبل از زرند انجام خواهد شد که مربوط به فاز دوم این پروژه خواهد بود .

وی در پایان با اشاره به هدررفت بخش بزرگی از آب شرب شهری در انار گفت : آبیاری فضای سبز شهری و از طرفی اسراف و استفاده غیرشرب از آب شهری توسط شهروندان باعث شده که مصرف آب در شهرستان انار بسیار بالا باشد که این موضوع نیازمند اصلاح الگوی مصرف و فرهنگ سازی بین شهروندان می باشد‌.

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

شاخص آلودگی هوا در شهرستان انار در محدوده خطرناک قرار دارد

به گزارش پایگاه خبری انارما؛ با توجه به روند افزایشی میزان گرد و غبار موجود بامداد چهارشنبه دوم خرداد ماه در هوای شهرانار افراد مسن، کودکان، بانوان باردار و بیماران دارای شرایط خاص در شرایط فعلی تمهید ...

یادداشت های خصوصی