شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ | Saturday 25 May 2024

در پی توقیف روزنامه هتاک آسمان به دلیل توهین به حکم قرآن، رادیو فردا نوشت:

 به گزارش انارما، به نقل از  رادیو دیروز، در پی توقیف روزنامه هتاک آسمان به دلیل توهین به حکم قرآن، رادیو فردا نوشت:

در واکنش به توقيف روزنامه «آسمان» و بازداشت مدير مسئول آن توسط قوه قضاييه ايران، علی مطهری گفته است: من معتقدم دادستانی نبايد در اين موارد عجله به خرج دهد. اگرچه ممکن است قانون اين اجازه را به دادستانی داده باشد ولی عقل حکم می کند که امور مربوط به مطبوعات ابتدا در هيئت نظارت بر مطبوعات مطرح و بررسی شود و بعد اگر نيازی بود دادستانی وارد شود. در واقع بايد يک مرجع برای رسيدگی اوليه به امور مطبوعات وجود داشته باشد نه دو مرجع. اين گونه رفتار دادستانی با مطبوعات که فورا توقيف و مدير مسئول را بازداشت کنيم برای زمان جنگ مناسب است نه زمان عادی“.

که ذکر چند نکته درباره آن ضروری به نظر می رسد:
۱. آیا قانون اساسی فصل الخطاب است یا اعتقاد شما و منورالفکرهای مانند شما؟ درصورتیکه قانون به قوه قضاییه این اجازه را داده است، شما به چه حقی خود را از قانون بالاتر دانسته و به قوه قضاییه اعتراض می کنید؟
۲. آیا بعد از توهین روزنامه “قانون” به بحث ارزش شهادت و گواهی زن و مرد، اهانت روزنامه هتاک “بهار” درباره “ولایت امیرالمومنین علیه السلام ” و اینک غیر انسانی دانستن حکم قصاص در روزنامه “آسمان”، آیا هنوز نباید عجله کرد و اجازه داد به بهانه آزادی بیان یک عده روزنامه نویس معلوم الحال به عقاید میلیونها مسلمان توهین کنند؟ آیا دست روی دست گذاشتن و عدم برخورد قاطع با هتاکی آنها نیست که سبب جسورتر شدن آنها و امثالشان شده است؟
۳. آیا منظور از این عقلی که گفتید حکم می کند، عقل خودتان است؟ یا مربوط به رادیو فردا و بی بی سی و صدای آمریکا؟ یا شاید شرمن و نتانیاهو؟
۴. اگر نگران تعدد مراجع رسیدگی به امور مطبوعات هستید، اجازه دهید همان دو مرجع به مسئله رسیدگی کنند. شما به امور نمایندگی خود بپردازید و از اظهار نظر درباره مطلبی که به شما مربوط نیست خودداری کنید، قوه قضاییه هم به کار خود آگاه است.
۵. بعد از انتشار مطلبی توهین‌آمیز در روزنامه بهار، ابتدا هیئت نظارت بر مطبوعات، انتشار این روزنامه را توقیف و پرونده آن را برای رسیدگی به دادگاه مطبوعات ارسال کرده بود. ولی با توجه به اینکه مراسم تحلیف اعضای جدید هیئت منصفه دادگاه مطبوعات استان تهران هنوز برگزار نشده بود، زمان رسیدگی به این پرونده مشخص نشد! پس از این اقدام مدیر مسئول این روزنامه به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار و در نهایت با نظر بازپرس شعبه ۴ این دادسرا بازداشت شد. مشخص است که قوه قضاییه ابتدا راههای آسانتر را آزموده و در پی بی نتیجه ماندن آنها مجبور به انجام اقدامات بعدی شده است.
۶. اگر اعتقاد شما مسامحه با مخالفان قرآن و احکام آن است، ملت مسلمان ایران معتقد به “کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا” است. جنگ کفر و اسلام تمام شدنی نیست. تنها صورت آن تغییر کرده است. آقای مطهری! زمان عادی نیست. دشمن زبون با تمام قوا به جنگ فرهنگی با اسلام آمده است.
رهبر انقلاب مکرر درباره حمله به اعتقادات و اصول متقن اسلام برای نابودی تدریجی دین مبین مسلمانان هشدار داده و فرموده اند: “اهميت اين قضيه از اين باب است كه تغيير جهتگيرى‌ها تدريجى است، نامحسوس است؛ اينجور نيست كه از اول كار، اين تغيير جهتگيرى با ۱۸۰ درجه اتفاق بيفتد؛ اول با زاويه‌هاى خيلى كوچكتر، اين تغيير شروع مي شود؛ هرچه ادامه پيدا مي كند، فاصله‌ى راه اصلى – كه صراط مستقيم است – با اين انحراف، روزبه‌روز بيشتر مي شود.”
با این اوصاف اگر به قول مطهری و همسو با بیگانگان، امروز بدون عجله و با مسامحه و امهال، جلو انحراف در قوانین اسلام را نگیریم به زودی اسلام تکفیری سلفی بر ما حکومت خواهد کرد که شیعه را مسلمان نمی داند و مثله کردن جسدش را راهی برای ورود سریعتر به بهشت، قلمداد می کند.
در این میان رسالت رادیو فردا هم انتشار افکار افرادی چون مطهری هاست برای آماده کردن ذهن جامعه در جهت همراهی با دشمن و در نتیجه مهیا شدن شرایط برای زدن ضربه کاری به پیکره اسلام.

آخرین اخبار

تبلیغات

تاریخچه

تصویر برگزیده

حکم پرونده سرقت آب در انار صادر شد

حکم پرونده برداشت غیر مجاز از آب شرب در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان انار صادر شد. ...

یادداشت های خصوصی