دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ | Monday 30 November 2020

تعجب نکنید این چانه خمیری است که از درون نان پخته جمع شده است

به گزارش انارما،صبح  زود  ناشتا بودم و با همکاران قصد عزیمت به محل کار را داشتیم از بلوار بهشت زهرا شهر می گذشتیم ،از دور پیرمردی را دیدم که روی دستان پینه بسته خود چند قرص نان داشت  مشتاق شدیم تا ما هم قرص نانی بگیریم و در خودروی  خود تا محل کار گلویی تازه  کنیم ، نانوا از نان هایش خیلی تعریف می کرد در ضمن گله ای هم داشت که آرد نمی تواند به راحتی تأمین کند.

IMG_8812

قرص نان بزرگ بود با حجم زیاد قرص نان را گرفتم ابتدا چند لقمه از نان را خوردیم که متوجه شدم نان فقط اطراف و روی آن کباب شده است اما لایه ضخیم خمیر درون نان  قابل استفاده نبود ، کنجکاو شدم و از نصف نان باقیمانده خمیرش را جدا کردم که کاملا خام و نپخته بود ، یک قرص نان این ناوایی چند گرم است که دو سوم آن ۳۵۰ گرم  خمیر خام  بدست آمده است .

IMG_8825

تعجب نکنید این  چانه خمیری است که  از درون نان پخته  جمع شده است

IMG_8819

جناب آقای فرماندار محترم جیرفت اگر نیاز به نان داشتید لطفا به این نانوایی هم سری بزنید ، این رکورد بسیار بالایی است که یک نانوا یک قرص نان آن هم از دو سوم آن ۳۵۰ گرم خمیر خام تولید می کند این  یعنی یک قرص نان ۱۰۰۰ تومانی  ۵۰۰گرم خمیردارد   چنین نانوایی قابل تقدیر نیست !

اگر تعزیزات و مسئولین محترم  شهرستان جیرفت زمینه ای ایجاد نمایند تا این نانوای عزیز یک دوره کلاس تولید خمیر به جای تولید نان برای نانوایان شهر جیرفت برگزار کند خیلی خوب است ، پیشنهاد می شود به دلیل بی نظیر بودن این کار در کتاب گینس نامش ثبت گردد.

امید است مسئولان عزیز جیرفت به مشکلات نانوایان زحمتکش جیرفت هم رسیدگی نمایند !!!

IMG_8813

IMG_8815

منبع:سفیرجنوب

مطالب مرتبط

آخرین اخبار

تبلیغات

آرشیو ماهیانه

تصویر برگزیده

تملک و مرمت درمانگاه سعدی توسط شهرداری انار / وقتی شهرداری جور میراث فرهنگی انار را میکشد

رییس شورای اسلامی شهر عنوان کرد: در سال‌های اخیر موضوع تخریب آثار تاریخی شهر به موضوع مهمی تبدیل شده و دوستداران میراث فرهنگی خواستار تملک و بازسازی این آثارشده اند که تاکنون اقدام قابل قبولی در این ر ...

یادداشت های خصوصی