سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ | Tuesday 19 September 2017

فیلم سینمایی “یتیم خانه ایران” ،فیلم تحسین شده جشنواره مردمی فیلم عمار در سینما امین انار اکران میشود. به گزارش انارما ، یتیم‌خانه ایران فیلمی به کارگردانی و نویسندگی ابوالقاسم طالبی و تهیه‌کنندگی محمدرضا تخت کشیان ساخته سال ۱۳۹۳ است. دو فیلم «لاک قرمز» و «یتیم‌خانه ایران» نیز هفته آینده در سینما امین انار اکران […]

فیلم سینمایی “یتیم خانه ایران” ،فیلم تحسین شده جشنواره مردمی فیلم عمار در سینما امین انار اکران میشود.

به گزارش انارما ، یتیم‌خانه ایران فیلمی به کارگردانی و نویسندگی ابوالقاسم طالبی و تهیه‌کنندگی محمدرضا تخت کشیان ساخته سال ۱۳۹۳ است.

دو فیلم «لاک قرمز» و «یتیم‌خانه ایران» نیز هفته آینده در سینما امین انار اکران می‌شود.

داستان این فیلم در سال ۱۲۹۵ تا ۱۳۰۰ می‌گذرد که در زمان احمدشاه قاجار، بر اثر قحطی ناشی از خیانت انگلیس‌ها، نیمی از مردم ایران جان باختند.

انگلیس به عنوان یکی از استعمارگران قرن بیستم، در جنگ جهانی اول، با وجود اعلام بی طرفی ایران، وارد ایران می شود. به دنبال اشغالگری انگلیس، قحطی بسیار بزرگی ایران را در بر گرفت. به طوری که به خاطر نقش‌آفرینی مستقیم اشغالگران انگلیسی، بیش از ۹ میلیون نفر از مردم ایران (از جمعیت ۱۸ میلیون نفری کشور) در اثر بیماری و گرسنگی درگذشتند، به طوری که از این اتفاق به عنوان یکی از بزرگ‌ترین هولوکاست‌های تاریخ یاد می‌شود.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس پنج شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۱:۰۱ ق.ظ

سلام. پخش فیلم تا کی ادامه داره؟

شاهین پنج شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۳:۵۵ ق.ظ

شنیدم فیلم خوبی نیست فکرنکنم استقبال بشه

سردبیر پنج شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۹:۲۴ ق.ظ

با سلام و عرض ادب/
به دلیل آماده‌نشدن مقدمات نمایش فیلم‌های «لاک قرمز» و «یتیم‌خانه ایران»، شامگاه این جمعه پخش نخواهد شد و به هفته آینده موکول شده است.

علی پنج شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۵ ب.ظ

یتیم خانه بی نظیره…
اگر یه فیلم خوب در ۱۰ سال اخیر تولید شده باشه هم از نظر روایت هم فن فیلم سازی همین یتیم خانه س

کانال تلگرام خبرگزاری انار ما

آخرین اخبارتصویر برگزیده

مراسم افتتاحیه سالن سینما شهر و گالری هنر در انار برگزار شد

مراسم افتتاحیه گالری هنر و سالن سینما شهر انار با حضور با حضور معاون سازمان سینمایی کشور و مدیر امور استانهای وزارت ارشاد ، مدیرکل ارشاد استان کرمان و همچنین نماینده مردم انار و رفسنجان در مجلس برگزار ...

یادداشت های خصوصی