رفتن به بالا

سایت فرهنگی،ورزشی،اجتماعی و سیاسی شهرستان انار

تعداد اخبار امروز : 3 خبر


  • سه شنبه ۶ تیر ۱۳۹۶
  • الثلاثاء ۲ شوال ۱۴۳۸
  • 2017 Tuesday 27 June
طنزنامه انارما؛

بیکاری خودش نعمتی است!

یک عده بیکارِ تنبل و تن‌پرور فقط داد و بیدا می‌کنند که ما بیکاریم، ما ازدواج نکرده‌ایم، گرانی است، تورم است، مسکن نداریم، تحریم هستیم…، هی بهانه الکی می‌آورند که آسایش را از آدم بگیرند.

یک عده بیکارِ تنبل و تن‌پرور فقط داد و بیدا می‌کنند که ما بیکاریم، ما ازدواج نکرده‌ایم، گرانی است، تورم است، مسکن نداریم، تحریم هستیم...، هی بهانه الکی می‌آورند که آسایش را از آدم بگیرند.

به گزارش ” انارما” ، داشتیم با خودمان فکر می‌کردیم، که هر چیزی برای خودش نعمتی است، بیکاری هم یکی از نعمات پنهان الهی است که درک این نعمت بزرگ از عهده هر کسی بر نمی‌آید.

همین ما خودمان، وقتی جوان بودیم، آرزو داشتیم که یک چند صباحی بیکار شویم، انقدر کار نکنیم، نمی‌دانیم چطور مردم با وجود فراهم شدن بستر بیکاری و اوقات فراغت در دولت تدبیر و امید، انقدر قدرناشناسند و همه‌اش می‌نالند.

این مردم لیاقتشان همان سرکار رفتن است، ما هم آنها را سر کار می‌گذاریم تا یک چند صباحی سرگرم شوند، مثلاً الان اگر همه سر کار بودند، با زبان روزه، نصف جمعیت کشور از زور کار تلف می‌شد، دیگر به افطار و ربنای استاد نمی‌رسیدند.

ما خودمان در دولت، آرزو می‌کنیم یک روز بیکار شویم، استراحت بکنیم، به مسافرت برویم، هی باید برای ربنای استاد تلاش کنیم، برای رفع حصر بدویم، همینطور کار است که سرمان ریخته.

حالا یک عده بیکارِ تنبل و تن‌پرور فقط داد و بیدا می‌کنند که ما بیکاریم، ما ازدواج نکرده‌ایم، گرانی است، تورم است، مسکن نداریم، تحریم هستیم…، هی بهانه الکی می‌آورند که آسایش را از آدم بگیرند.

انقدر ما را مشغول این مسائل الکی کردند که یادمان رفت پول مَش رجبِ بقال را بدهیم، ماست گرفتیم گفتیم بزند به حساب، بعد می‌گویند ما حقوق نجومی می‌گیریم.

انقدر سرمان گرم شد که نفهمیدیم کِی و چطوری یک جاسوس، سر از دفتر حسام ننه مرده ما درآورد، این روزها حسام اصلاً حال و روز خوبی ندارد، هم روزه او را برده است و هم دیگر توئیت نمی‌گذارد، به او گفتیم حسام جان یک توئیت بگذار و بگو آیا رابطه‌ای بین جاسوس و رفع حصر در این دولت هست؟

گفتیم فضا را شلوغ پُلوغ کن، این مردم فکر می‌کنند که تو به خاطر رفع حصر جاسوس آوردی به دفترت و بابت آن گند قبلی هم که زدی تو را می‌بخشند، اگر قالیباف و میرسلیم گیر ندهند، مردم ما مردمان بسیار خوبی هستند، چیزی را به دل نمی‌گیرند.

این نعمت‌زاده می‌گوید مگر ما به غیر از دستور فوق محرمانه قورمه سبزی و آبگوشت مادربزرگ‌ها چه چیز محرمانه‌ای داریم که جاسوس بیاید و جاسوسی کند.

ما هم با نظرش موافقیم، ما که الله‌وکیلی و بینی و بین‌الله همین جوری هر چه که داریم به اینها می‌دهیم، دیگر چه احتیاجی به جاسوس فرستادن بودن، به ما خیلی برخورد.

دیشب خواب پریشانی دیدیم، خواب دیدیم یک عده بیکار دنبالمان کردند، ما هی فرار به جلو می‌کردیم، اینها هی سرعتشان بیشتر می‌شد، تصمیم گرفتیم برگردیم و به سمتشان بدویم، آنها هَنگ کردند و بعد به عقب‌رو فرار کردند، احساس جلال و شکوه کردیم.

از اختر خانم، تعبیرش را پرسیدیم، گفت که این که بیکار شما را دنبال می‌کرد معنی‌اش سامانه کارورزی است که همینجور بیکار روی بیکار ثبت‌نام می‌کند، و اینکه شما آنها را دنبال کردید و آنها فرار کردند، معنی‌اش این است که شما زیر وعده می‌زنید.

این را که گفت، خیالمان راحت شد، ترسیده بودیم که این جریان بیکاری در کشور واقعیت داشته باشد.

الهی شکر، خطر از بیخ گوشمان گذشت.

انتهای پیام/

عضویت در کانال تلگرام سایت خبری انارما
0

اخبار مرتبط

یادداشت ویژه

حجت الاسلام حمید قدیری؛

نظر رهبر معظم انقلاب درباره شعار علیه مسئولان نظام

بدنبال سردادن شعارهای عده‌ای علیه برخی مسئولین کشور در حاشیه راهپیمایی روز قدس سال ۹۶ حجت الاسلام حمید قدیری نظر صریح رهبر انقلاب درباره شعار دادن علیه مسئولین را برای این پایگاه اطلاع رسانی ارسال کرد به گزارش " انارما" بدنبال سردادن شعارهای عده‌ای علیه برخی مسئولین کشور در حاشیه راهپیمایی روز قدس سال ۹۶ حجت الاسلام حمید قدیری نظر صریح رهبر انقلاب درباره شعار دادن علیه مسئولین را برای این پایگاه اطلاع رسانی ارسال کرد. متن ارسالی بدین شرح می باشد: امروز و در راهپیمایی تهران عده ای با مواجه شدن با جناب آقای روحانی رئیس جمهور محترم، شعار بنی صدر روحانی پیوندتان مبارک سردادند. در این باره نکاتی با استناد به بیانات رهبر معظم انقلاب قابل ذکر است. ?ایشان در جمع مردم آذربایجان در بهمن ماه ۹۱ فرمودند : «این‌که عده‌ای برخی را ضد ولایت و ضد بصیرت بنامند و شعار بدهند، نظیر آن‌چه اخیراً در قم روی داد، اقدامی غلط است و بنده کاملاً مخالف این کارها هستم که قبلاً هم نظیر آن در مرقد مطهر حضرت امام [رضوان‌الله‌علیه] اتفاق افتاد و به مسئولان تذکر دادم جلوی این کارها را بگیرند. رهبر انقلاب افزودند: کسانی که راه‌می‌افتند و شعار می‌دهند، اگر واقعاً حزب‌اللهی و مؤمن هستند، بدانند که این کارها به ضرر کشور و خلاف شرع است و اگر هم اعتنایی به این حرف‌ها ندارند که حسابشان جداست». ⭕️ و اما نکات قابل ذکر :  این اقدامات قطعا در مسیر مخالفت قطعی امر رهبر معظم انقلاب است که فرمودند کاملا با آن مخافم و امت انقلابی و حزب الله بصورت قطعی از اینچنین اقدامات اعلام برائت کرده و این اقدامات غلط، نادرست و خلاف شرع را محکوم میکند! این افراد قطعا نه متعلق به جریان حزب الله و انقلابی هستند و نه دل در گرو امنیت ملی و وحدت کلمه که توصیه امام راحل و رهبر معظم انقلاب میباشد، دارند. اینکه چه افرادی و با چه انگیزه ای دست به این اقدام زده اند جای سؤال است. بعید نباید دانست که عده ای نفوذی با تحریک عواطف و احساسات عده ای اندک، این اقدام را رقم زده اند!  امت حزب الله و انقلابی و همیشه در صحنه علی رغم انتقاداتی که به دولت محترم دارد، حمایت خود را در چارچوب قانون و تبعیت از رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای، از دولت اعلام میدارد و از دستگاههای امنیتی و قضائی تقاضا دارد در صورت شناسایی عوامل و آغاز کنندگان این اقدام، با آنها برخورد کنند تا از تکرار این دست اقدامات جلوگیری شود.   ✅ در پایان، از تمام مردم فهیم و احزاب و گروهها، تقاضا داریم با محکوم کردن این اقدام زشت، از نسبت دادن این حرکت ناپسند به گروه یا جناح خاص خودداری کرده و وحدت کلمه را اولویت اصلی فعالیت های سیاسی و اجتماعی خود قرار دهند! حمید قدیری انتهای پیام/