رفتن به بالا

سایت فرهنگی،ورزشی،اجتماعی و سیاسی شهرستان انار

تعداد اخبار امروز : 3 خبر


  • سه شنبه ۶ تیر ۱۳۹۶
  • الثلاثاء ۲ شوال ۱۴۳۸
  • 2017 Tuesday 27 June

اما متن خطبه امیرالمومنین که شیخ حسن فریدون، با گزینش جمله ای از آن « مرا رها کنید و دیگری را بطلبید .. هرکسی که شماها او را برگزینید من هم اطاعت می‌کنم..» نه با هدف مبنا دانستن خواست مردم، که شان نزولی دارد

اما متن خطبه امیرالمومنین که روحانی، با گزینش جمله ای از آن « مرا رها کنید و دیگری را بطلبید .. هرکسی که شماها او را برگزینید من هم اطاعت می‌کنم..» نه با هدف مبنا دانستن خواست مردم، که شان نزولی دارد

به گزارش ” انارما“؛  محمد عبدالهی در کانال تلگرامی خود نوشت: روحانی در جمعی به مناسبت شهادت امیرمومنان(ع) گفته: «امیرالمومنین مبنای ولایت و حکومت را نظر و انتخاب مردم میدانسته!»

این نخستین بار نیست که شاهد برداشت های مغلطه آمیز و فهم غلط روحانی از تاریخ اسلام هستیم. او پیش از این هم «نصیحت» و «اتمام حجت» امام حسین(ع) با عمر سعد را «مذاکره» نام نهاده و خیانت یاران و صلح تحمیلی به امام حسن(ع) را مقدس و قابل الگوبرداری دانسته است!

اما پاسخ شبهه جدید روحانی درباره مبنای ولایت و حکومت به مغالطه آشکار و قدیمی در باب مبنای « مشروعیت » و « مقبولیت » بازمی گردد. او در مغلطه ای آشکار، مبنای مشروعیت و حق الهی امامت و حکومت امیرمومنان را به عدم خواست مردم و در واقع مقبولیت، ربط میدهد. در حالیکه «مبنای» ولایت و حکومت، رای مردم نیست.

بلکه «شرط تحقق و اجرای» آن رای مردم است. مقاومت و شهادت حضرت زهرا(س) و بیعت نکردن امیرمومنان هم شاهد زنده این واقعیت است. که اگر جز این بود جان شریفشان را در برابر رای سقیفه نمیگذاشتند.. و سیدالشهدا(ع) با اندک یاران در برابر خیل مردم، به خلافت یزید معترض نمیشد.

سکوت و تحمل ۲۵ ساله علی بن ابیطالب(ع) هم نه بخاطر خواست  مردم که بخاطر جلوگیری از ضربه خوردن نهال  اسلام است. امام هرگز بر عدم خواست مردم و تضییع حق الهی حکومت خود مهر تایید و متابعت از خواست مردم نزد.

اما متن خطبه امیرالمومنین که شیخ حسن فریدون، با گزینش جمله ای از آن « مرا رها کنید و دیگری را بطلبید .. هرکسی که شماها او را برگزینید من هم اطاعت می‌کنم..» نه با هدف مبنا دانستن خواست مردم، که شان نزولی دارد.

خطبه مربوط به بعد از فتنه قتل عثمان و هنگامه بیعت مردم با علی(ع) است و کلام امیرمومنان ناظر به سست عهدی مردم و در واقع نوعی اتمام حجت امام بر آنهاست. همانها که در غدیر هم عهد بستند و به سالی نشد که شکستند.

از قضا مرز تشیع و تسنن در همین نقطه حساس است. اهل سقیفه، مبنای ولایت و حکومت را «رای مردم» خواند و شیعه «نصب الهی». و دقیقا همین تفاوت یک «امام» با یک «شاه» و «رئیس جمهور» است. مشروعیت اولی عهدی الهی است و دومی با زور یا رای مردم. و این کجا و آن کجا؟!

آقای روحانی! امیرالمومنین را دیگر جناحی و ابزار ساکت کردن منتقدان و معصوم سازی از خود نکنید! صدای غربت علی(ع) هنوز در نخلستان های کوفه به گوش میرسد.. وقتی بعد از ۱۴۰۰ سال سعی و خطا، هنوز سکوت و قیامش،تفسیر به رای میشود..

انتهای پیام/
عضویت در کانال تلگرام سایت خبری انارما
0

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

حجت الاسلام حمید قدیری؛

نظر رهبر معظم انقلاب درباره شعار علیه مسئولان نظام

بدنبال سردادن شعارهای عده‌ای علیه برخی مسئولین کشور در حاشیه راهپیمایی روز قدس سال ۹۶ حجت الاسلام حمید قدیری نظر صریح رهبر انقلاب درباره شعار دادن علیه مسئولین را برای این پایگاه اطلاع رسانی ارسال کرد به گزارش " انارما" بدنبال سردادن شعارهای عده‌ای علیه برخی مسئولین کشور در حاشیه راهپیمایی روز قدس سال ۹۶ حجت الاسلام حمید قدیری نظر صریح رهبر انقلاب درباره شعار دادن علیه مسئولین را برای این پایگاه اطلاع رسانی ارسال کرد. متن ارسالی بدین شرح می باشد: امروز و در راهپیمایی تهران عده ای با مواجه شدن با جناب آقای روحانی رئیس جمهور محترم، شعار بنی صدر روحانی پیوندتان مبارک سردادند. در این باره نکاتی با استناد به بیانات رهبر معظم انقلاب قابل ذکر است. ?ایشان در جمع مردم آذربایجان در بهمن ماه ۹۱ فرمودند : «این‌که عده‌ای برخی را ضد ولایت و ضد بصیرت بنامند و شعار بدهند، نظیر آن‌چه اخیراً در قم روی داد، اقدامی غلط است و بنده کاملاً مخالف این کارها هستم که قبلاً هم نظیر آن در مرقد مطهر حضرت امام [رضوان‌الله‌علیه] اتفاق افتاد و به مسئولان تذکر دادم جلوی این کارها را بگیرند. رهبر انقلاب افزودند: کسانی که راه‌می‌افتند و شعار می‌دهند، اگر واقعاً حزب‌اللهی و مؤمن هستند، بدانند که این کارها به ضرر کشور و خلاف شرع است و اگر هم اعتنایی به این حرف‌ها ندارند که حسابشان جداست». ⭕️ و اما نکات قابل ذکر :  این اقدامات قطعا در مسیر مخالفت قطعی امر رهبر معظم انقلاب است که فرمودند کاملا با آن مخافم و امت انقلابی و حزب الله بصورت قطعی از اینچنین اقدامات اعلام برائت کرده و این اقدامات غلط، نادرست و خلاف شرع را محکوم میکند! این افراد قطعا نه متعلق به جریان حزب الله و انقلابی هستند و نه دل در گرو امنیت ملی و وحدت کلمه که توصیه امام راحل و رهبر معظم انقلاب میباشد، دارند. اینکه چه افرادی و با چه انگیزه ای دست به این اقدام زده اند جای سؤال است. بعید نباید دانست که عده ای نفوذی با تحریک عواطف و احساسات عده ای اندک، این اقدام را رقم زده اند!  امت حزب الله و انقلابی و همیشه در صحنه علی رغم انتقاداتی که به دولت محترم دارد، حمایت خود را در چارچوب قانون و تبعیت از رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای، از دولت اعلام میدارد و از دستگاههای امنیتی و قضائی تقاضا دارد در صورت شناسایی عوامل و آغاز کنندگان این اقدام، با آنها برخورد کنند تا از تکرار این دست اقدامات جلوگیری شود.   ✅ در پایان، از تمام مردم فهیم و احزاب و گروهها، تقاضا داریم با محکوم کردن این اقدام زشت، از نسبت دادن این حرکت ناپسند به گروه یا جناح خاص خودداری کرده و وحدت کلمه را اولویت اصلی فعالیت های سیاسی و اجتماعی خود قرار دهند! حمید قدیری انتهای پیام/